همایش

 

بامدادان که می رسد،

خورشید که می آید،

شبنم که بر گلبرگ ها می نشیند،

ترانه های پرندگان سحرخیز که به گوش می رسد...

انگار دوباره همه به هم سلام می کنند...

خورشید با اولین نگاه خویش درود گرمش را به تمام زمین می فرستد و به آب و باد و خاک و هرآنچه هست دست دوستی می دهد!

شکوفه ها و گل های معطر عطر خوش خویش را به نشان محبت به سوی همه روانه می کنند و مشام زمینیان را می نوازند!

پرنده ها تک تک و یا گاه همه با هم سرود سلام را زمزمه می کنند.

تا سایه ها در کوتاه ترین اندازه ی خویش فرش زیر پای صاحبانشان گردند، دنیا کماکان وحدت را تصویر می کند!

باد گونه ی گیاهان و پرندگان را می نوازد و ابرها را به حرکت وا میدارد...

آب لب های تشنه را سیراب می کند، خاک را طراوت می دهد، گونه ی گل ها را از غبار می شوید! تبخیر می شود و آسمان را با حضور رنگین کمان عشق زیباتر می کند!

به هرچه بنگری قدرت پروردگاری را می بینی که دنیا را در ارتباط و پیوستگی با چنان نظمی آفرید که بشر را حیرت زده و ناتوان از انکار نمود!

و اکنون، انسان، اشرف مخلوقات، آنکه از خداست و توانمند، مخلوقی که خود در سطحی از قدرت الهی خویش می تواند خالق باشد، نظاره گر و  دانشجوی این مکتب است!

می آموزد که زندگی در سایه ی ارتباط جریان دارد.

می آموزد که در رکود مراودات، رشد نیز بی گمان اندک خواهد شد!

پس ای انسان! بنگر به دنیایی که در آن نفس می کشی و زیست گاه توست! بنگر و  در راستای نیل به پیشرفت و صعود به قله های ترقی از آنچه هست یاری بجوی.

به خاطر بسپار که ارتباط موثر قدرت خدایگون خالق بودن را  در تو رشد خواهد داد!

پس از انسان ها و طبیعت گریزان مباش تا به لطف خداوند و به اراده ی خویش، با همت و تلاش لایق اشرف بودن باشی!

---

پ.ن:

این متن رو برا همایش مشترک انجمن های علمی پژوهشی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی نوشته بودم که مجری همایش خانم بهرامی نژاد با یه سری دیگه از نوشته هام به عنوان متن اجرا ازشون استفاده کرد.

همایش جذابی بود. تندیسی که به عنوان نماینده ی انجمن علمی مهندسی صنایع گرفتم  یه خاطره از یه شب قشنگ رو توی ذهنم ابدی می کنه!

 از اینکه توی دقایقی که فرصت داشتم تا رو به روی اساتید و دانشجوهای دانشگاههای مختلف به عنوان تنها نماینده ی دانشگاهمون دانشگاه و انجمن علمی و اهدافمون رو معرفی کنم، قابل قبول بودم خوشحالم. سعی کردم این مورد رو به بهترین نحو انجام بدم و فکر می کنم موفق شدم!

خدایا شکر

همینجا لابه لای نوشته هام از خدا برای مرد اول این همایش که تمام زحماتش پشت صحنه بود اما من خستگی رو به وضوح در وجودش دیدم، آقای محمد حسینی، بهترین ها رو میخوام و امیدوارم در تمام مراحل زندگیش موفق و سربلند باشه!


 

/ 22 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Ali Soleimani

سلام هم لحظه های گریه ، هم لبخند ، شیرین اند لب های تو هر وقت می خواهند شیرین اند با غزلی به روزم و چشم به راه . با احترام – علی سلیمانی

President Evil

سلام. شرکت در کنفرانس و سمینار همیشه حس خوبی بهم میده چون میشه توشون خودتو در مقایسه با دیگرانی که اغلب نا آشنا هستن محک مناسبی بزنی. موفق، موفق تر باشی!

علی

سلام من علی هستم یک نفرو میخوام که باهاش حرف بزنم وباهم رفاقت داشته باشیم اگه مشکلی نداره برای شما ممنون میشم همراه با جواب شمارتونو هم میل کنید

هادی

وبلاگ قشنگی داری

مهیار (شهر تجارت)

پولدار شوید!!! چند روش خیلی عالی برای پولدار شدن بدون درد سر پیدا کردم. یه سر به این آدرس بزن میفهمی. من خودم هم اونا رو اجرا کردم.

مهدي

ترجمه انگليسي به فارسي: englishpersiantranslator@gmail.com

azad

salam be kasani ke asheghane minevisand va asheghane zendegi mikonand

آيا مي دانيد فضيلت انسان ها در چيست؟ آيا مي دانيد چه چيزي حال و آينده انسان ها را شكل مي دهد؟ انسان در پشت كلام خود پنهان است به روايت ال ياسين انسان را از شعور او مي توان شناخت و شعور انسان را از انديشه هاي او و انديشه هايش را از كلامش. اين يكي از ديدگاههاي روانشناسان جديد است اما مدتها قبل، بسياري از بزرگان و دانايان بشر، مكرراً به آن اشاره داشته اند و شايد بيش از هر تمدن و دين و فرهنگ ديگري... بقیه را در وب لاگ « آمین از نور می گوید» http://noreamin.mihanblog.com بخوانید