سایبان عشق را چشم و چراغی چون تو بس....خانه ی این سینه را زیبای باغی چون تو بس........یارب این دنیای پر احساس را جانی بده....سایبان عشق را هر لحظه مهمانی بده........در نگاه دوستان پر میشود منزل ز نور....مهربانان پر کنید این خانه را از شوق و شور

مشخصات

سارا

سایبان عشق، پناهی برای نوشته‌های گاه گاه من، از هر چیز و هر کجا، هر زمان و هر مکان، گاه دل نوشته‌های ادبی و گاه درد دل‌های روزانه، دفتریست که از پنجم آذر ماه سال 82 باز شده و تا هستم و سدّی نیست گشوده خواهد بود.


 

پیوندهای مرتبط صفحه نخست عناوین مطالب گذشته
ایمیل مدیر وبلاگ گوگل پلاس
اینستاگرام
فیسبوک
توييتر

دسته بندی موضوعی عمومی
ادبی
شعر
عاشقانه
اجتماعی
سالگردها
خانوادگی
دانشگاه
کتاب
سفرنامه
شهر من شیراز
اساتید
فیلم
ورزشی
آموزش بافتنی
گل و گیاه

اضافه به علاقمندی ها
صفحه خانگی شود

مطالب اخیر

سی و دو سال
فصل نو شدن
هجوم خاطره‌ها
خوبم، تو باور کن!
پرنده ی قفس
یگانه آرزو
غم عشق
سال‌ها پیش از این...
پایان زمستان
آموزش بافت سوییشرت یا بلوز بچگانه با مدل خوشه گندم

بايگاني

فروردین ٩٦ بهمن ٩٥ آبان ٩٥ شهریور ٩٥ امرداد ٩٥ خرداد ٩٥ اسفند ٩٤ مهر ٩٤ امرداد ٩٤ خرداد ٩٤ اسفند ٩۳ بهمن ٩۳ آبان ٩۳ تیر ٩۳ خرداد ٩۳ اسفند ٩٢ بهمن ٩٢ دی ٩٢ آذر ٩٢ آبان ٩٢ مهر ٩٢ تیر ٩٢ اردیبهشت ٩٢ فروردین ٩٢ اسفند ٩۱ دی ٩۱ آذر ٩۱ آبان ٩۱ مهر ٩۱ شهریور ٩۱ امرداد ٩۱ تیر ٩۱ خرداد ٩۱ اردیبهشت ٩۱ فروردین ٩۱ اسفند ٩٠ بهمن ٩٠ دی ٩٠ آذر ٩٠ آبان ٩٠ مهر ٩٠ شهریور ٩٠ امرداد ٩٠ تیر ٩٠ خرداد ٩٠ اردیبهشت ٩٠ فروردین ٩٠ اسفند ۸٩ بهمن ۸٩ دی ۸٩ مهر ۸٩ شهریور ۸٩ امرداد ۸٩ تیر ۸٩ اردیبهشت ۸٩ اسفند ۸۸ بهمن ۸۸ آذر ۸۸ آبان ۸۸ مهر ۸۸ شهریور ۸۸ امرداد ۸۸ تیر ۸۸ خرداد ۸۸ اردیبهشت ۸۸ فروردین ۸۸ اسفند ۸٧ بهمن ۸٧ دی ۸٧ آذر ۸٧ آبان ۸٧ مهر ۸٧ شهریور ۸٧ امرداد ۸٧ تیر ۸٧ خرداد ۸٧ اردیبهشت ۸٧ فروردین ۸٧ اسفند ۸٦ بهمن ۸٦ دی ۸٦ آبان ۸٦ مهر ۸٦ شهریور ۸٦ امرداد ۸٦ تیر ۸٦ خرداد ۸٦ اردیبهشت ۸٦ فروردین ۸٦ اسفند ۸٥ بهمن ۸٥ دی ۸٥ آذر ۸٥ آبان ۸٥ مهر ۸٥ شهریور ۸٥ امرداد ۸٥ تیر ۸٥ خرداد ۸٥ اردیبهشت ۸٥ فروردین ۸٥ اسفند ۸٤ بهمن ۸٤ دی ۸٤ آذر ۸٤ آبان ۸٤ مهر ۸٤ شهریور ۸٤ امرداد ۸٤ تیر ۸٤ خرداد ۸٤ اردیبهشت ۸٤ فروردین ۸٤ اسفند ۸۳ بهمن ۸۳ دی ۸۳ آذر ۸۳ آبان ۸۳ مهر ۸۳ شهریور ۸۳ امرداد ۸۳ تیر ۸۳ خرداد ۸۳ اردیبهشت ۸۳ فروردین ۸۳ اسفند ۸٢ بهمن ۸٢ دی ۸٢ آذر ۸٢

آمار وبلاگ  rss 2.0  

طراح قالب سارا (سايبان عشق)

سه‌شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸۸

خوشبختی

 

سالها پیش، قبل از آنکه امپراتوری ایران به حد اعلای قدرت خویش برسد، در منطقه ی لودیه (لیدی)* با کشف اولین معادن طلا و تولید سکه، کراسوس به عنوان قدرتمندترین فرد در کشور خود معرفی شد. او جوانی خوش رو و زیبا، جنگجویی توانا و قدرتمند، مردی دلیر و شجاع و فردی ثروتمند و پرتوان بود که با در اختیار داشتن زیباترین زنان و بهترین امکانات زمان خویش، خود را خوشبخت ترین می دانست!

درست هنگامی که کراسوس خود را مفتخر به داشتن تمام خصایص مذکور می دید، فیلسوفی به نام سولون از یونان به دیدار او آمد.

کراسوس با احترام از سولون استقبال کرد و به نیکی او را پذیرفت. سپس از سولون پرسید که به نظر او چه کسی خوشبخت ترین است؟!

کراسوس انتظار داشت سولون او را خوشبخت ترین بداند اما اینگونه نشد. سولون دو برادر یونانی را خوشبخت ترین ها خواند و داستانشان را اینگونه برای کراسوس نقل کرد:

"دو برادر برومند به دیدار مادر پیرشان رفتند. مادر که آخرین روزهای عمر خویش را با دیدگانی رو به بی فروغی سپری می کرد به دو پسرش گفت:

پسران عزیزم؛ عمر زیادی برای من باقی نمانده در حالی که سالهاست آرزوی شرکت در مراسم جشن خدایان المپ را به دل دارم و می دانم هرگز به آرزوی خود نخواهم رسید! بیش از سه روز به مراسم باقی نمانده و راه دراز است و من ناتوان! شادم که جوانانی چون شما دارم اما اگر جان باختم؛ این تنها آرزوی به دل مانده ی من است!

دو برادر با شنیدن سخنان مادر دستان یکدیگر را فشردند و برخاستند! تخت و کجاوه ای بر پا کردند و مادر را با احترام به جایگاه نشاندند. سپس تخت بر شانه نهاده و با تمام قدرت شروع به دویدن کردند! بی وقفه و پر سرعت! آنچنان که پیش از آغاز مراسم جشن، همراه با مادر پیرشان در محضر خدایان المپ حاضر شدند! اما چون تخت بر زمین نهادند، هر دو از شدت خستگی بر زمین فرو نشسته و جان باختند!

مادرشان در آخرین لحظات عمر خویش به تنها آرزوی بر دل مانده ی خویش رسید!

آن دو برادر خوشبخت ترینند چون با افتخار و عزت و در اوج رضایت تا آخرین لحظه ی عمر زیستند و شاد جان دادند!"

کراسوس با شنیدن داستان سولون بسیار ناراحت شد و این گفته ها را بر خود مپسندید اما با سولون برخوردی نکرد!

زمانی گذشت و کورش کبیر بر ایران زمین حاکم شد! با آغاز حکومت کورش، امپراتوری ایران قدرت گرفت و جنگ قدرتها آغاز شد.

در حمله ی کورش به لیدی، کراسوس خود را ناتوان یافت! درست هنگامی که قصد سوزاندن خود و خانواده اش را داشت، کورش سر رسید و او را به اسارت گرفت!

اما کورش که بزرگ مردی بی همتا بود، با اسیران خود چون بزرگانی صاحب کمال رفتار می نمود. از این رو به کراسوس احترام کرده، وی را به عنوان یکی از مشاوران خویش انتخاب کرد.

از آن پس، مرد اول لودیه، همو که خود را خوشبخت ترین مرد جهان می دانست، با تمام قدرتی که داشت، دیگر مرد اول نبود! او بعد از آن باید پیرو کورش کبیر باقی می ماند و وی را اطاعت می کرد!

کراسوس پس از آن واقعه همواره سولون را به خاطر می آورد و می گفت:

روحت شاد باد سولون!

حقا که معنای حقیقی خوشبختی را تو آشکارا گفتی و من ندانستم! خوشبختی در اوج قدرت و کمال و جمال بودن نیست! خوشبختی رضایتمند بودن و سعادتمند مردن است! خوشبختی شاد جان سپردن است!

خوشبخت آن دو برادر بودند! نه چون منی که مغرور به قدرت خویش، دیده از حقیقت برگرفته بودم و روزی را که به زیر فرو فتادم تصور نمی کردم!

روحت شاد باد! سولون!

...

پ.ن1:

* لودییه یا لیدی اگر اشتباه نکنم منطقه ی ترکیه فعلی بوده!! مطمئن نیستم! باید پرس و جو کنم!

پ.ن2:

این ماجرا برگرفته از داستانی بود که یه زمانی بابا برام نقل کرد تا معنی حقیقی خوشبختی رو بهم گوشزد کنه! به صحت دقیق تاریخی و مستندش اطمینان صد درصد ندارم و با قلم خودم و فی البداهه نوشتمش! اگر نثر خوب و پر قدرتی نداره بگذارید به پای ناتوانی من و به بزرگی خودتون ببخشید!

پ.ن3:

به نظر شما توی سیاست ایران الان کی خوشبخته؟ یا حداقل می تونه احساس خوشبختی کنه؟؟ کی برعکس؟؟ (با در نظر گرفتن حقیقت خوشبختی که سعادت، رضایت و سربلندی و ... هست!!)

پ.ن4:

ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت عقبگرد کرد! این تغییر ساعت های سالانه رو برعکس خیلیا دوست دارم و دلم نمی خواد رعایت نشه! به نظر من تغییر ساعت در شرایط خاص خودش لازمه! نظر شما چیه؟

راستی عید فطر هم که دوباره مساله ساز شد! هر سال بحثش بود که یه روز دیرتر عید اعلام شده، امسال یه روز زودتر! برام جالب بود امسال دوتا عید فطر داشتیم! یکی سیاسی و دیگری مذهبی! شما کدومو قبول داشتید؟؟؟

پ.ن5:

یکی دو هفته پیش یه پرینتر گرفتم! کنون 3010 که یه پرینتر لیزری سیاه و سفید هست و برای کار خونگی به من خوب جواب میده! قیمتش هم 96 تومن بود که به نظر من در رده ی خودش مناسب بود!

در کنارش؛ یه کارت گرافیک یک گیگ و دو تا رم دو گیگ هم گرفتم و سیستم رو ارتقا دادم تا آبجی صبا بتونه خوب ازش برای کارای گرافیکی استفاده کنه. خوشحالم که پست آغازین وبلاگش که اتفاقا خودم نوشته بودم با استقبال نسبتا خوبی مواجه شد. امیدوارم بتونه اونقدر خوب بنویسه که طرفدارای زیادی پیدا کنه! اگر دوست داشتید می تونید وبلاگ نو پای صبا خانم رو اینجا ببینید.

پ.ن6:

یه سالگرد دیگه هم از مراسم عروسی من و مجید گذشت! خوشحالم که بهترین و شایسته ترین همسر رو دارم و با تمام وجود بهش افتخار می کنم! از خدا می خوام که هرگز خوشبختی منو در کنار همسر و اعضای خانواده ازم نگیره و لطفش رو ازم دریغ نکنه تا بتونم خوشبخت زندگی کنم و خوشبخت با دنیا وداع کنم!

 

سبز باشید و همیشه خوشبخت!

+ نویسنده : سارا ; ساعت ۱:٤٦ ‎ق.ظ - چاپ مطلب

پيام هاي ديگران()

شنبه ٢۱ شهریور ۱۳۸۸

نکات مهم پیش از سفارش سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL)

سلام.

عبادات همه قبول. امیدوارم که توی لحظه های پر از احساس و معنویتون ما رو هم دعا کرده باشید.

الان نزدیک دو سه هفته ای هست که از مشکلات خط دایل اپ خلاص شدم. هرچند ای دی اس ال هم مشکلات خودش رو داره اما به هر حال از اینترنت دایل آپ خیلی بهتره. من از شرکت شاتل سرویس گرفتم که در مقایسه با بقیه شرکتها برای کار من مناسب تر و مقرون به صرفه تر بود. سرعت 128 شش ماهه با محدودیت 8 گیگ و ترافیک شبانه ی نامحدود که نزدیک 60 تومنی خرج برداشت. البته یه مودم جدا هم گرفتم که هزینه جداگانه داشت اما سخت افزار تا سالمه و از دور خارج نشده تموم نمیشه!!!

(نکته: از خود شرکت مودم نگیرید! هم قیمتاشون زیادی بالاست هم کیفیت و کاراییشون نسبت به بقیه مودمهایی که توی بازار هست کمتره! ممکنه وقتی بگید مودم ازشون نمی خواید بگن که پشتیبانی نمی کنیم و فلان و بسان اما زیاد اهمیت ندید. اینا ترفندایی هست که برای فروش مودم خودشون به کار می برن تا سود بیشتری ببرن. وگرنه مشابه همون مودم که شرکت سرویس دهنده به شما پیشنهاد میده رو توی بازار با نصف قیمت هم می تونید پیدا کنید و طبق بررسی هایی که من کردم در عمده ی مواقع مشکل خاصی هم پیش نمیاد.)

راستی شرکت شاتل در صورت داشتن معرف (کارت طلایی) ده هزار تومان تخفیف میده که من با یه سرچ روی اینترنت تونستم یه کد معرف پیدا کنم و تخفیف بگیرم. اگر توی شیراز هستید و قصد خرید سرویس از شاتل رو دارید می تونم معرفتون باشم تا تخفیف ده هزار تومانی کارت طلایی شاتل شیراز شامل شما هم بشه!

" برای دریافت تخفیف کارت طلایی شاتل در شیراز کافیه بعد از مراجعه به دفتر فروش شاتل که توی خیابان رحمت آباد (روبروی خیابان عفیف آباد) هست و پر کردن فرم، از مسئول مربوطه درخواست کنید که یه کارت طلایی با کد 7110600086 به نام (سارا سجادی) براتون ثبت کنه و ده هزار تومن تخفیف رو بگیرید! به همین سادگی!! "

چون خودم تا تونستم انتخاب و اقدام کنم خیلی پرس و جو کردم بد نیست اطلاعات کمی که دارم رو اینجا بنویسم، شاید به درد بعضیا بخوره!

سرویس ای دی اس ال در مقایسه با دایل آپ خیلی بهتره اما اونقدر هم پر سرعت نیست که آدم رو شگفت زده کنه! اغلب سرویسها هم محدودیت ترافیک دارن که برای افرادی که قصد دانلود کردن زیاد ندارن مشکل حادی نیست. اما اونایی که اهل دانلود و آپلود زیادن ممکنه زود ترافیکشون تموم شه و خرج مجدد رو دستشون بذاره و یا به خاطر عدم محدودیت شبانه برنامه ی خواب و بیداریشون به هم بریزه. البته این اتفاق برای من به اون شدت رخ نداد که برای خیلیای دیگه پیش اومده بود!! سرویسای بدون محدودیت قیمت بالایی دارن که به نظر من برای مصرف ساده ی خونگی اصلا به درد نمی خوره.

و اما، تمام سرعت هایی که می نویسن مثل 128 و 256 و غیره فقط عدد هستن و بس! اغلب خط ها شیر شدن. یعنی به اشتراک گذاشته شدن. پس شما عملا در عمده شرایط سرعت کامل رو نخواهید داشت! اونجور که من خودم تجربه کردم، سرعت دانلود از 60 کیلو بیت در ثانیه به ندرت تجاوز کرده اما به 8 کیلوبیت در ثانیه هم رسیده!

اگر سرویس با محدودیت دارید حتما از نرم افزارای مخصوص مثل dumeter استفاده کنید تا میزان مصرفتون و باقی مواردی که لازم هست بدونید رو تحت کنترل داشته باشید. البته خود سایت شرکت سرویس دهنده هم اطلاعات خوبی بهتون میده اما داشتن این نرم افزار به نظر من بد نیست.

همه ی این نکته ها یه طرف، نکته ی مهمی که قبل از سفارش سرویس باید بهش توجه کنید نوع خط تلفنتون هست. اینجور که من شنیدم، تلفنهایی که روی شبکه بی سیم هستن امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت رو به شما نمیدن. خطوط PCM هم اصلا به درد ADSL نمی خوره. پس قبل از سفارش یه سر برید مخابرات منطقه و در عرض یک دقیقه مشخص کنید که خط تلفنتون Port هست یا نه. اگر نیست که درخواست بدید تا انتقالش بدن روی سیستم پرت که البته اگر پارتی داشته باشید زود انجام میشه اگرم نداشته باشید یا کلی دوندگی داره یا به این زودیا درست بشو نیست که معنیش اینه که بی خیال ADSL بشید!!

در باره ی تفاوت (port) و پی سی ام (PCM) هم توی اینترنت مطلب زیاده. برای اطلاعات بیشتر می تونید جستجو کنید.

اینا به نظر من مواردی بود که باید بهشون توجه کرد. البته یه نکته ی مهم دیگه هم اینه که کیفیت سرویس شرکتهایی که دستگاه هاشون به محل اقامت شما نزدیک تر باشه برای شما بهتر هست. در این زمینه هم بد نیست تحقیق کنید. خلاصه قبل از هر کاری نسبت به کیفیتش اطمینان نسبی داشته باشید تا هزینه و پشیمونی به بار نیاد!

هرچند این مطالب ممکنه برای خیلیا پیش پا افتاده باشه؛ اما نوشتمشون تا شاید یک نفر بتونه ازشون استفاده کنه. امیدوارم مفید واقع شده باشه.

---

پ.ن: یه وبلاگ واسه خواهرم آماده کردم. قراره به زودی با کمک هم پربارش کنیم. اینجا می تونید ببینیدش. خوشحال میشم دربارش نظرتون رو بدونم.

---

شادمان باشید

+ نویسنده : سارا ; ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ - چاپ مطلب

پيام هاي ديگران()